Постинг
14.12.2015 20:13 -
Воденичаров – президент? Как е възможно това?!
Воденичаров – президент? Как е възможно това?!
Интересна статия написа преди 2 дни Кеворк: „Как се става президент?“ (за аферата по издигането на Воденичаров за Поста)
https://www.facebook.com/490656127781163/photos/a.491255141054595.1073741828.490656127781163/526263590887083/?type=3&theater
Прочетох я внимателно, съгласен съм с казаното и мисля следното:
Воденичаров президент? Невероятно и може би невъзможно! Че той не би могъл да реши правилно нито един важен въпрос по организацията на науката, за което другите мижитурки са го главили в момента като председател на БАН, та камо ли да решава въпроси на държавата, която засега страхотно е закъсала по всичко!
1. Господин Воденичаров не можа да извърши никаква ефективна реорганизация на БАН за последните години, когато го сложиха за председател.
2. Когато преди няколко години европейската асоциация на академиите на науките направи анализ и оценка на БАН и отделните й институти, Воденичаров беше директор на Института по металознание в София, а неговият инстутут получи по-ниска оценка от много други институти не само в софийската част на БАН, но и от страната, например от Института по хидро- и аеродинамика във Варна, създаден през 1976 г. от изключителния организатор на корабостроителната наука ПЕТЪР БОГДАНОВ и неговите първи сътрудници тогава.
3. Вместо да оправя нискооценения си институт в София, Воденичаров заграби споменатия варненски институт, като го присъедини към Института по металознание. Даже една по-образована чистачка, да не говорим за учен, би могла да прецени доста вярно, че науката за хидродинамиката, свързана с водните обекти като корабите, платформите и други е нещо доста по-различно от науката за металите. В същото време в БАН съществува както Институт по механика (забележка: за тези, които не знаят, хидродинамиката е част от механиката, а не от металознанието), също така и Институт по океанология и то във Варна - нали разбирате, че и той е по-близо до морските науки, отколкото науката за металите.
4. Българската наука чрез сегашната нерационална организация на БАН естествено върви надолу в едни от институтите си, в други пълзи с бавен темп, а в трети е почти изчезнала, ако не броим прилагателното им "научен".
ИЗВОД: След като г-н Воденичаров "организира", като образно казано (по Илф и Петров - "Златният телец") обединява в едно "рога с копита" (т.е. например метали и хидроизследвания), как ще съумее да управлява държавата по друг начин, освен да бъде послушник на шепа временни управници?!
Ако греша с тези мои разсъждения, поправете ме аргументирано, за да се извиня!
Доц. д-р инженер Илия Ганчев.
Няма коментари
Търсене
За този блог
Гласове: 1361