ЗА ЕДИНСТВОТО НА БЪЛГАРСКАТА НАЦИЯ
Споделям изцяло мнението на Дениз, изразено от него днес във фейсбук-групата “АЗ ПОДКРЕПЯМ КАСИМ ДАЛ 1”. То се отнася за формалното и всъщност пренебрежително отношение на български политици към турския етнос у нас.
И сега смятам, че левите и десни партии, които са във властта, се отнасят двулично към турските ми сънародници. Затова трябва да се води още борба - докато започнат да мислят хората като човеци и разберат, че всички са рожба на една единна природа и само човешкият егоизъм и алчност, ламтеж за богатствата на другия ЗАПОЧНАЛИ ОЩЕ С ИСТОРИЯТА НА АВЕЛ И КАИН, ни разделя по принцип.
Що се касае до въпроса, който зададох на г-н Ергюн – българо-турски учен от Москва (за разликите и приликите между българи и руснаци и българи и турци), той каза, че е сложно да се отговори.
А моят отговор е повече от лесен и е освен това откровен:
ИМАМ ДОСТАТЪЧНО ЖИЗНЕНА ИНФОРМАЦИЯ И РАЗУМ ДА СЧИТАМ, ЧЕ БЪЛГАРИ И ТУРЦИ СА ТОЛКОВА БРАТЯ, КОЛКОТО И БЪЛГАРИ И РУСНАЦИ - ДАЖЕ В НЯКОИ КУЛТУРНИ ОТНОШЕНИЯ ПО-БРАТСКИ НАРОДНОСТИ СА БЪЛГАРСКАТА И ТУРСКАТА - ТА ТОВА Е ОЧЕВАДНО. Не разбирам как може различното наименование на Господ да разделя хората. Между другото първото наименование на Господ е на стар иврит - САВАОТ - и означава "силите" (които са над нас) ... Русите като народност приличат на част от бившите български племена, а турците като народност приличат на друга част от българските племена. И КАКВО ОТ ТОВА?
Консервативните опити са успехи
Освободена ли е България на 3-ти Март?
