За самоуправлението
15.06.2014
Когато мнозинството на обществото узрее за идеята, че трябва да се самоуправлява, без доминирането на партии, едва тогава може да настъпи демокрацията.
Лавинообразното развитие на информационните средства води до споменатото узряване на индивидите, от които се състои обществото. Такова развитие на индивидите затормозява партийния подход, какъвто го познаваме през последните 200 години на революционно научно-техническо развитие на човечеството.
Елити винаги ще има, тъй като интелектуалната сила на отделните личности е много различна. Но в условията на бурно информационно развитие не е необходимо, а даже е и вредно, те да се обединяват в партии.
Господстващите в икономическо отношение естествено се противопоставят на самоуправлението, тъй като то би изменило същността и реда на тяхното обогатяване. Това не означава, разбира се, че другите, които притежават информацията за всичко в същата степен, ще ги търпят вечно, респективно ще се съгласяват с техните похвати за господство.
До установяването и укрепването на самоуправлението остава може би малко време – това се доказва не само от достиженията на науката и технологиите днес, но и от тежките предизикателства на утрешния ден; достатъчно е да посочим сред тези предизвикателства две основни – възможността за енергетична катастрофа и възможността за екологична катастрофа.
Решаването на проблемите, свързани с постигане на самоуправлението, е заложено в съзнанието и волята на всеки индивид и на всички като общество.
В горния смисъл приказките за социализъм и комунизъм от последните 100 години са безкрайно остарели, изразходвани и неправдоподобни. Човечеството само и пряко ще разреши своите проблеми, без господари и суфльори, защото не иска да загине ...
„Л-Ъ-Ж-А“ -та, която влачи след себи си ...
И да плаче Соломон Паси, войските на САЩ...