Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
23.02.2016 23:21 - Жертвите на Сталин и Молотов в Харковския и Киевския военни окръзи
Автор: iliaganchev Категория: История   
Прочетен: 1220 Коментари: 0 Гласове:
2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

Жертвите на Сталин и Молотов в Харковския и Киевския военни окръзи

Регенсбург, 23.02.2016 (День Советской Армии и Военно-Морского флота)

*************************************************************************

Разпореждане от 25 август 1937 година (Архив на Президента на Руската федерация, опис 24, дело 410, лист 267); Фотокопие с подписите на Сталин и Молотов върху списъка (АП РФ, оп.24, дело 410, лист 283).

Несокрушимая и легендарная ...

Победит наша сила - известно,

Гений Сталина в бой нас ведет.

Наша армия в битвах бессмертна,

Как бессмертен Советский Народ.

 

ХАРКОВСКИ ВОЕНEН ОКРЪГ:

1-ва категория (разстрел): лист 268

1. АРАКЕЛЯН Тевик Аганесович 

2. БУБАШКО Сергей Гаврилович

3. БЕЛОУСОВ Матвей Алексеевич - Интендант 2 ранга

4. БЕНДЕЛЬСТОН Абрам Давидович      

5. БЕРЗИН Ян Янович        

6. БИСЛЮК Николай Михайлович - Воентехник 1 ранга

7. БЫСТРОВ Александр Михайлович     

8. БОЛБАС Сергей Степанович - Капитан

9. БРИЖ Героним Павлович - Ст.политрук

10. ВЕЙНИНГЕР Антон Андреевич         

11. ВЕНИК Алексей Алексеевич - Воентехник 1 ранга

12. ВЕРКУНИЧ Иван Евдокимович         

13. ВЕТРОВ Иван Ильич    

14. ВИССАРИОНОВ-ТАНАСОВ Василий Степанович (Григорий Виссарионович) - Полковник

15. ГАМПТОМСКИЙ Гуго-Альберт Готфридович   Бригадный комиссар

Лист 269 (продължение):

16. ГАРБЕР-РОМАШЕВ Дмитрий Яковлевич - Капитан

17. ГОЛОВИН Александр Веньяминович - Майор

18. ГОТЧ Михаил Григорьевич    

19. ГУТОВСКИЙ Петр Григорьевич        

20. ДУДКО Георгий Владимирович - Капитан

21. ЕВСТИГНЕЕВ Андрей Иванович - Капитан

22. ЖУКОВСКИЙ Казимир Романович - Капитан

23. ИВАНОВ Иван Сергеевич - Полковой комиссар

24. ИВАНОВ Николай Васильевич          

25. КИРИЕНКО Кондрат Федорович       

26. КЛЕНОВСКИЙ Станислав-Таисий Иванович - Майор

27. КОЛПАКЧИ Петр Иванович - Капитан

28. КОРУШКИН Георгий Герасимович - Батальон.комиссар

29. КОТЛЯРОВ Алексей Никитович        

30. КРЕЙМЕРМАН Матвей Львович - Батальон.комиссар

31. КРЫЛОВ Константин Иванович - Воен.инженер 3 ранга

32. КУДРЯВЦЕВ Михаил Андреевич - Полковник

33. ЛАНТУХ Иосиф Акимович     

34. ЛОГИНОВ Степан Иванович - Ст.Лейтенант

35. ЛУБЕНЕЦ Владимир Гаврилович - Ст.политрук

36. МАГНИТСКИЙ Александр Павлович - Капитан

37. МАКАРОВ Александр Маркович - Полковник

38. МАЛЯРЕНКО Григорий Владимирович - Ст.Лейтенант

39. МАРИНСКИХ Петр Иванович Майор

40. МИРОНОВ Федор Васильевич - Полковник

41. МИХАЙЛОВ Георгий Игнатович - Интендант 3 ранга

42. МОСКОВСКИЙ Алексей Иванович - Воен.инженер 2 ранга

43. МОЧАЛОВ Константин Константинович - Полковник

Лист 270 (продължение):

44. МУШКЕЛЬ Трофим Андреевич - Воен.инженер 3 ранга

45. НАЙДЕНОВ Алексей Семенович   

46. НАКОРЧЕВСКИЙ Иван Дементьевич - Батальон.комиссар

47. НОВИЦКИЙ Евгений Казимирович - Капитан

48. ОВЧАРЕНКО Леонид Григорьевич - Полковник

49. ОРЛОВ Иван Георгиевич - Майор

50. ПЛЕСУН Николай Яковлевич - Капитан

51. ПОЛИЩУК Михаил Зиновьевич - Капитан

52. ПОТЕЙКО Дмитрий Григорьевич      

53. ПУПЫРЕВ Артем Владимирович - Майор

54. РОГАЛЕВ Федор Федорович – Комдив (командир на дивизия)

55. РУВИНСКИЙ Исай Яковлевич - Полковой комиссар

56. САВВИН Сергей Дмитриевич - Полковник

57. САМОЙЛОВИЧ Степан Григорьевич - Капитан

58. СЕРГИЕНКО Константин Павлович - Полковник

59. СЕРГИЕНКО Пантелеймон Алексеевич - Ст.Лейтенант

60. СКРАСТИН Петр Иванович - Полковник

61. СКРЫПНИК Макар Филиппович - Полковник

62. СОЛДАТЕНКОВ Дмитрий Иванович - Капитан

63. СПИВАК Наум Иосифович - Воен.инженер 3 ранга

64. СТЕПАНОВ Федор Федорович - Лейтенант

65. ТИХОМИРОВ Павел Васильевич - Интиндант 2 ранга

66. ТУРКОВ Виктор Иванович - Полковник

67. ЦАРЬКОВ Николай Петрович - Майор

68. ЧЕРНОСВИТОВ Иван Алексеевич    

69. ШЕЙМАН Леонид Михайлович         

70. ШУЛЯТЬЕВ Федор Ильич      

71. ЩЕРБАКОВ Максим Федорович - Капитан

*********************************************************************************************

КИЕВСКИ ВОЕНЕН ОКРЪГ:

1-ва категория (разстрел): лист 271

72. АВЕРИН Петр Яковлевич - Полковой комиссар

73. АМЕЛИН Михаил Петрович - Армейский комиссар 2 ранга (генерал-полковник)

74. АРЖАНОВ Михаил Терентьевич - Интендант 3 ранга

75. АРХИРЕЙ Петр Федорович     

76. БАГЛАЕВ Антон Павлович - Ст.политрук

77. БАХРУШИН Александр Михайлович - Комдив

78. БЕЛОГОРОДСКИЙ Борис Ильич       

79. БОБРОВ Николай Михайлович - Комдив

80. БОГУСЛАВСКИЙ Лев Исаакович - Полковой комиссар

81. БОЙКО Николай Андреевич   

82. БОРДАХ Самуил Лазаревич - Полковой комиссар

83. БОРОДИН Николай Иванович - Бригадный комиссар

84. ВАЙНБЕРГ Лев Лазаревич      

85. ВАЛЯВИН Григорий Васильевич - Воентехник 2 ранга

86. ВЕНЦОВ-КРАНЦ Семен Иванович - Комдив

87. ГАЛИЦАН Николай Исидорович - Воентехник 2 ранга

88. ГЕНЬ Леонид Самойлович - Ст.политрук

89. ГЕРМОНИУС Вадим Эдуардович - Комдив

90. ГРИШЕЧКИН Константин Дмитриевич - Полковник

91. ГУДКОВ Дмитрий Иванович - Комбриг

92. ГУСЕРОВ Иван Осипович - Бриг.интендант

93. ДОВЖЕНКО Василий Илларионович - Воен.техник 1 ранга

94. ДУНАЕВСКИЙ Иван Михайлович - Майор

95. ДЬЯКОВ Борис Александрович - Техник интендант 1 ранга

96. ЕВГЕНЬЕВ Вильям Борисович - Комбриг

97. ЖУРАВЛЕВ Михаил Антонович - Полковой комиссар

98. ЗИЛЬБЕРМАН Роман Иосифович      

Лист 272 (продължение):

99. ЗВОЗНИКОВ Федор Михайлович - Воентехник 1 ранга

100. ЗИМА Дмитрий Дмитриевич - Полковник

101. ЗУБОК Александр Ефимович - Комбриг

102. ИРТЮГА Филипп Павлович - Воен.инженер 2 ранга

103. КИСЕЛЕВ Евгений Яковлевич - Интендант 2 ранга

104. КИСЕЛЕВ Иван Васильевич - Полковник

105. КНЫШЕВ Федор Данилович

106. КНЯГНИЦКИЙ Павел Ефимович - Комдив

107. КОБЯК Николай Дмитриевич - Воен.инженер 2 ранга

108. КОНЦЕВОЙ Борис Абрамович - Ст.политрук

109. КРАСНОВ Андрей Никитич - Полковник

110. КРЫЖАНОВСКИЙ Владимир Прокофьевич - Майор

111. КУРИЛОВ Иван Федорович - Интендант 2 ранга

112. КУМАЧЕВ Георгий Митрофанович - Полковник

113. ЛАБАС Абрам Аркадьевич - Комбриг

114. ЛАЗАРЧЕНКО Александр Дмитриевич      

115. ЛЕВУШКИН Иван Капитонович - Бригадный комиссар

116. ЛЮБЕЗНОВ Григорий Дмитриевич - Воен.инженер 3 ранга

117. МАЙОР Ян Янович     

118. МАЛАКИАНИ Георгий Александрович - Интендант 3 ранга

119. МАРТЫНОВ Сергей Федорович - Майор

120. МАХЛИН Исаак Давидович - Батальон.комиссар

121. МЕЛЬНИКОВ Александр Максимович - Майор

122. МИХЕЛЕВ Григорий Львович - Ст.политрук

123. НЕМИРОВСКИЙ Семен Борисович - Бригадный комиссар

124. НЕРОВНЯ Иван Сергеевич - Воентехник 1 ранга

125. НИКУЛИН Иван Ефимович - Комбриг

126. НОВАКОВ Василий Иванович - Капитан

127. ОБЫСОВ Сидор Павлович - Комбриг

128. ОЙГЕНШТЕЙН Борис Михайлович - Интендант 1 ранга

Лист 273 (продължение):

129. ОКОРОКОВ Михаил Алексеевич - Полковой комиссар запаса

130. ОРЕХОВ Василий Петрович - Интендант 3 ранга

131. ОРЛОВ Наум Осипович - Корпусной комиссар

132. ОРЛОВ Павел Петрович        

133. ОРЛОВСКИЙ Борис Никодимович - Капитан

134. ОСАДКО Андрей Антонович

135. ПЕРСИЯНОВ Георгий Александрович - Интендант 3 ранга

136. ПЕТРИЦА Богдан Петрович - Майор

137. ПЕТРУНИН Михаил Дмитриевич    

138. ПОДЧУФАРОВ Николай Иванович - Комбриг

139. ПОПОВ Никифор Васильевич          

140. ПОПОВ Сергей Алексеевич - Полковник

141. ПРИБЫЛОВ Александр Николаевич - Капитан

142. ПРОЦЕНКО Виктор Гаврилович      

143. ПУРЕЛИС Ян Карлович - Майор

144. РАЙЗ Исаак Григорьевич - Воентехник 2 ранга

145. РАУДМЕЦ Иван Иванович - Комдив

146. РИСС Виктор Александрович - Интендант 3 ранга

147. РОГИНЯ Георгий Герасимович - Воентехник 1 ранга

148. РУДОМАЗИН Николай Дмитриевич - Воентехник 1 ранга

149. САВВИН Павел Ильич - Воентехник 2 ранга

150. САВКИН Иван Никитович - Майор

151. САРАНЦЕВ Петр Алексеевич - Майор

152. СЕМЕНОВ Ефрем Яковлевич - Майор

153. СЕМЕНОВ Михаил Семенович - Полковник

154. СЕРЕБРЯКОВ Евгений Георгиевич - Воен.ветврач 2 ранга

155. СИДОРЕНКО Владимир Семенович - Комдив

156. СИДОРОВ Александр Георгиевич - Интендант 1 ранга

Лист 274 (продължение):

157. СЫРОДЕЕВ Леонид Ефимович - Воен.инженер 2 ранга

158. СКАЛЬБЕРГ Вилис Вильгельмович - Майор

159. СМИРНОВ Николай Васильевич - Полковник

160. СОКОЛЕНКО Федор Никитич - Дивизион.комиссар

161. СОСУЛЬНИКОВ Александр Алексеевич   

162. СУСЛОВ Павел Васильевич - Дивизион.комиссар

163. ТИБИЛОВ Михаил Константинович - Воен.инженер 2 ранга

164. ФАСТОВ Константин Яковлевич    

165. ЦИМБАЛ Николай Дмитриевич       

166. ШВАЧКО Александр Ильич - Комбриг

167. ШЕВЧУК Иван Анисимович 

168. ШИБАНОВ Петр Васильевич            - Интендант 1 ранга

169. ШКУРЕНКО Иван Агафонович        

170. ШНЕЙДЕР Абрам Владимирович    

171. ШТАЙБ Лео-Феликс Иосифович - Ст.политрук

172. ШУГАЛИЙ Михаил Васильевич - Инженер 3 ранга

173. ЭСАУЛЕНКО Андрей Михайлович - Капитан

174. ЯНУШЕВСКИЙ Антон Константинович

 




Гласувай:
2
0



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: iliaganchev
Категория: Политика
Прочетен: 3314991
Постинги: 3374
Коментари: 877
Гласове: 886
Архив
Календар
«  Декември, 2020  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031