Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
16.10.2014 16:11 - Германските инвеститори в Китайската народна република
Автор: iliaganchev Категория: Новини   
Прочетен: 1080 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 16.10.2014 16:12


Германските инвеститори в Китайската народна република

От много години Германия е най-важният инвестиционен партньор на Китай от Европа. От една страна много германски фирми доставят най-новата техника и най-модерните съоръжения в Китай. Но това в днешно време не би могло да донесе високи печалби. Ето защо броят на германските предприятия, които откриват филиали в Китай или по-нататък увеличават своите инвестиции, нараства. След 2009 г. 5000 немски фирми имат филиали в Китай с над 200 000 служители.

Няма нищо чудно в това, тъй като Китай привлича с постоянния си силен икономически растеж и едновременно с това ниски инвестиционни разходи. Големи фирми като Siemens или Evonik Industries от много години имат собствени филиали там. Но нарастват инвестициите също и от малки и средни предприятия от Германия в Китай, преди всичко от автомобилния и химическия бранш, производството на лекарства, както и в областта на телекомуникациите, машиностроенето и инженерната техника.

Въпреки положителните числа и тези фирми бяха засегнати от световната финансова криза и трябва да приспособяват своята стратегия към китайския пазар. Това се налага, тъй като макар че там ценят немските продукти и техния висок технически стандарт, същевременно се търсят по-скоро по-прости и затова пък по-евтини машни и технологии. Сътрудничеството с Китай дава следователно много шансове за инвестиции в бъдещето, доколкото една фирма може да действа гъвкаво.

Ето списъкът на някои от най-важните немски фирми в Китай:

01. Alstom Engineering & Technology Co.Ltd.              www.alstom.com 

02. Areva    www.areva-td.de 

03. Arnold Umformtechnik GmbH & Co. KG       www.arnold-cn.com  

04. Atelier-Scherer          www.atelier-scherer.cn  

05. Aunde and Isringhausen      www.aunde.com  

06. Auralog           www.tellmemore.cn 

07. AZ-Armaturen          www.az-armaturen.cn 

08. Bayer CropScienc     www.bayercropscience.com  

09. Behr GmbH & Co. KG      www.behrgroup.com 

10. Benecke          www.benecke-kaliko.com  

11. Benteler           www.benteler.cn  

12. BEUMER Maschinenfabrik GmbH & Co. KG Deutschland www.beumer.com  

13. Bitzer www.bitzer.cn  

14. Blaupunkt www.bosch.com  

15. BMW Brilliance Automotive Ltd. www.bmw-brilliance.cn  

16. Boltze Gruppe GmbH www.boltze.com  

17. Bosch Automotive Diesel Systems Co., Ltd (RBCD) www.bosch.com  

18. Bosch Rexroth AG www.boschrexroth.com.cn  

19. Brose Technik fьr Automobile www.brose.com  

20. Brueckner Machinery Technical Services Co., Ltd. www.brueckner.cn 

21. BSH Bosch-Siemens Home Appliance Co., Ltd. www.bshg.com  

22. C. Melchers GmbH & Co. www.melchers.com.cn  

23. Comepack www.comepack.com  

24. Continental Corporation www.contiautomotive.com  

25. CRH C. Rob. Hammerstein GmbH & Co. KG www.crh-group.com  

26. Crowne Ventures www.crowneventures.com  

27. Dachser www.dachser.com  

28. DB Schenker www.dbschenker.cn  

29. Dekra www.dekra.com.cn/en/Default.aspx  

30. Deutsche Nickel GmbH www.deutsche-nickel.com  

31. Draexlmaier Group www.draexlmaier.com  

32. Eastern Relationship Projectconsult und Real Estate GmbH www.erp-berlin.com  

33. EDAG www.edag.cn  

34. EF English First www.ef.com  

35. Emil Lux GmbH & Co. KG www.lux-hk.com  

36. Epcos www.epcos.com  

37. Evonik Industries www.evonik.com  

38. Formel D www.formeld.com  

39. Freudenberg Group www.freudenberg-it.com  

40. Fuxin Metal www.fuxinsh.com  

41. Gedore Tool Trading Co., Ltd. www.gedore.com  

42. Georg Fischer www.georgfischer.com  

43. Gildemeister www.gildemeister.com  

44. Haimer Trading Co.,Ltd. www.haimer-asia.com  

45. Hans Einhell Company www.einhell.com  

46. Harman Becker Automotive Systems Co., Ltd. www.harmanbecker.com  

47. Haver Ibau http://en.haveribau.cn  

48. Heidelberger Druckmaschinen AG www.heidelberg.com  

49. Hella Electronics Co.,Ltd. www.hella.com  

50. Heller Maschinenfabrik GmbH www.heller.biz  

51. Heraeus Holding GmbH www.heraeus.com  

52. Herrenknecht www.herrenknecht-jv.com  

53. Hirschvogel Automotive Group www.hirschvogel.com  

54. HL AKO Stiftung & Co. KG www.diehlako.com  

55. Hoffmann Group www.hoffmann-group.com  

56. Homag Machinery Co. Ltd. www.homag-machinery.com.cn  

57. Hong Kong Lucky Five Co., Ltd. (Boltze Group) www.boltze.com  

58. Intertek www.intertek.com  

59. Jaeger Poway Automotive Systems Ltd. www.jaeger-poway.com  

60. Jungheinrich www.jungheinrich.cn  

61. Kema Quality www.kema.com  

62. Kerkhoff Consulting www.kerkhoff-consulting.com  

63. Kern-Liebers www.kern-liebers.com.cn  

64. Kiekert www.kiekert.com  

65. Knorr-Bremse Group www.knorr-bremse.com  

66. KraussMaffei www.kraussmaffei.com  

67. Krones Group www.krones.com  

68. KURZ Stamping Technology Co., Ltd. www.kurz.com.cn  

69. Lanxess www.lanxess.com  

70. LED Lenser Co. Ltd. www.zweibrueder.com  

71. Leitz www.leitz.com.cn  

72. Lenze www.lenze.com  

73. Liebherr www.liebherr.com  

74. Lind www.lindbakery.com  

75. Lindner Group www.lindner-group.com.cn  

76. logon www.logon-architecture.com  

77. M&M Software GmbH www.mm-software.com  

78. Mageba Textilmaschinen www.mageba.com  

79. MAHLE Group www.cn.mahle.com   

80. MAN Turbo co., Ltd. www.man-mn.com  

81. Mankiewicz Gebr. & Co. www.mankiewicz.com  

82. MANN+HUMMEL Group www.mann-hummel.com  

83. Marquardt Switches Co., Ltd. www.marquardt.com  

84. Mayr www.mayr.com.cn  

85. MB SIM Technology Co., Ltd. www.mbtech-group.com  

86. MBtech Group www.mbtech-group.com  

87. Medcert www.med-cert.com  

88. Metabo www.metabo.com  

89. MS Siemag Technology Co., Ltd. www.sms-siemag.com  

90. MTU Onsite Energy www.mtu-online.com  

91. Mьhlen Sohn www.muhlen-sohn.com  

92. Nokia Siemens Networks www.nsn.com  

100. Nord Drivesystems www.nord.com  

101. Oldenburger Interior Products www.oldenburger.com  

102. Orsay www.orsay.cn  

103. Otto Group www.ottogroup.com  

104. Paulmann Licht GmbH www.paulmann.com  

105. pec Group www.pec-group.de  

106. Pegasus www.bjs-it.com  

107. Pleiger Electronic Control Systems Co., Ltd. www.pleiger.cn  

108. Porsche www.porsche.com  

109. Prettl www.prettl.com  

110. Pro-beam www.pro-beam.com  

111. Qiagen www.qiagen.com  

112. Ramko Ltd. www.ramko.info  

113. Reinhausen www.reinhausen.com  

114. Rцchling www.roechling-automotive.com  

115. S. Oliver www.soliver.com  

116. Saertex www.saertex.com  

117. SAP www.sap.com  

118. Schaeffler Technologies GmbH & Co. KG www.schaeffler-gruppe.de  

119. Schattdecor www.schattdecor.com  

120. Schenck www.schenck.cn  

121. Schьco International Co., Ltd. www.schueco.com  

122. Schьlke www.schuelke.com  

123. Semikron www.semikron.com  

124. Senator Pen www.senatorpen.com  

125. Servona www.servonamedtech.com  

126. SGL Group www.sglcarbon.com  

127. Siemens www.siemens.com  

128. Siempelkamp Maschinen und Anlagenbau www.siempelkamp.com  

129. SMS Meer www.sms-meer.cn  

130. SSB www.ssb.eu  

131. Staufen www.staufen.cn  

132. Stihl www.stihl.c n

133. ThyssenKrupp www.its.tkeasia.com  

134. Trend Micro www.trendmicro.com  

135. Trьtzschler Textile Machinery Co., Ltd. www.truetzschler.com  

136. Trumpf www.cn.trumpf.com  

137. T-Systems




Гласувай:
0
0



Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: iliaganchev
Категория: Политика
Прочетен: 2548238
Постинги: 2877
Коментари: 877
Гласове: 759
Архив
Календар
«  Юли, 2018  
ПВСЧПСН
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031