Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.02.2014 16:06 - Унищожаването на висшите украински офицери по нареждане от Москва
Автор: iliaganchev Категория: Новини   
Прочетен: 1678 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 01.03.2014 15:04

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg

Унищожаването на висшите украински офицери по нареждане от Москва

25 август 1937 г.

(Съгласно Архива на Президента на Руската Федерация, опис 24, дело 410)

ХАРКОВСКИ ВОЕНЕН ОКРЪГ

Разстрел:

 1. АРАКЕЛЯН Тевик Аганесович 

 2. БУБАШКО Сергей Гаврилович 

 3. БЕЛОУСОВ Матвей Алексеевич - Интендант 2 ранга 

 4. БЕНДЕЛЬСТОН Абрам Давидович 

 5. БЕРЗИН Ян Янович 

 6. БИСЛЮК Николай Михайлович - Воентехник 1 ранга 

 7. БЫСТРОВ Александр Михайлович 

 8. БОЛБАС Сергей Степанович - Капитан 

 9. БРИЖ Героним Павлович - Ст.политрук 

 10. ВЕЙНИНГЕР Антон Андреевич 

 11. ВЕНИК Алексей Алексеевич - Воентехник 1 ранга 

 12. ВЕРКУНИЧ Иван Евдокимович 

 13. ВЕТРОВ Иван Ильич 

 14. ВИССАРИОНОВ-ТАНАСОВ Василий Степанович

          (Григорий Виссарионович) - Полковник 

 15. ГАМПТОМСКИЙ Гуго-Альберт Готфридович - Бригадный комиссар 

16. ГАРБЕР-РОМАШЕВ Дмитрий Яковлевич - Капитан 

 17. ГОЛОВИН Александр Веньяминович - Майор 

 18. ГОТЧ Михаил Григорьевич 

 19. ГУТОВСКИЙ Петр Григорьевич 

 20. ДУДКО Георгий Владимирович - Капитан 

 21. ЕВСТИГНЕЕВ Андрей Иванович - Капитан 

 22. ЖУКОВСКИЙ Казимир Романович - Капитан 

 23. ИВАНОВ Иван Сергеевич - Полковой комиссар 

 24. ИВАНОВ Николай Васильевич 

 25. КИРИЕНКО Кондрат Федорович 

 26. КЛЕНОВСКИЙ Станислав-Таисий Иванович - Майор 

 27. КОЛПАКЧИ Петр Иванович - Капитан 

 28. КОРУШКИН Георгий Герасимович - Батальон.комиссар 

 29. КОТЛЯРОВ Алексей Никитович 

 30. КРЕЙМЕРМАН Матвей Львович - Батальон.комиссар 

 31. КРЫЛОВ Константин Иванович - Воен.инженер 3 ранга 

 32. КУДРЯВЦЕВ Михаил Андреевич - Полковник 

 33. ЛАНТУХ Иосиф Акимович 

 34. ЛОГИНОВ Степан Иванович - Ст.Лейтенант 

 35. ЛУБЕНЕЦ Владимир Гаврилович - Ст.политрук 

 36. МАГНИТСКИЙ Александр Павлович - Капитан 

 37. МАКАРОВ Александр Маркович - Полковник 

 38. МАЛЯРЕНКО Григорий Владимирович - Ст.Лейтенант 

 39. МАРИНСКИХ Петр Иванович - Майор 

 40. МИРОНОВ Федор Васильевич - Полковник 

 41. МИХАЙЛОВ Георгий Игнатович - Интендант 3 ранга 

 42. МОСКОВСКИЙ Алексей Иванович - Воен.инженер 2 ранга 

 43. МОЧАЛОВ Константин Константинович - Полковник 

44. МУШКЕЛЬ Трофим Андреевич - Воен.инженер 3 ранга 

 45. НАЙДЕНОВ Алексей Семенович 

 46. НАКОРЧЕВСКИЙ Иван Дементьевич - Батальон.комиссар 

 47. НОВИЦКИЙ Евгений Казимирович - Капитан 

 48. ОВЧАРЕНКО Леонид Григорьевич - Полковник 

 49. ОРЛОВ Иван Георгиевич - Майор 

 50. ПЛЕСУН Николай Яковлевич - Капитан 

 51. ПОЛИЩУК Михаил Зиновьевич - Капитан 

 52. ПОТЕЙКО Дмитрий Григорьевич 

 53. ПУПЫРЕВ Артем Владимирович - Майор 

 54. РОГАЛЕВ Федор Федорович - Комдив 

 55. РУВИНСКИЙ Исай Яковлевич - Полковой комиссар 

 56. САВВИН Сергей Дмитриевич - Полковник 

 57. САМОЙЛОВИЧ Степан Григорьевич - Капитан 

 58. СЕРГИЕНКО Константин Павлович - Полковник 

 59. СЕРГИЕНКО Пантелеймон Алексеевич - Ст.Лейтенант 

 60. СКРАСТИН Петр Иванович - Полковник 

 61. СКРЫПНИК Макар Филиппович - Полковник 

 62. СОЛДАТЕНКОВ Дмитрий Иванович - Капитан 

 63. СПИВАК Наум Иосифович - Воен.инженер 3 ранга 

 64. СТЕПАНОВ Федор Федорович - Лейтенант 

 65. ТИХОМИРОВ Павел Васильевич - Интиндант 2 ранга 

 66. ТУРКОВ Виктор Иванович - Полковник 

 67. ЦАРЬКОВ Николай Петрович - Майор 

 68. ЧЕРНОСВИТОВ Иван Алексеевич 

 69. ШЕЙМАН Леонид Михайлович 

 70. ШУЛЯТЬЕВ Федор Ильич 

 71. ЩЕРБАКОВ Максим Федорович - Капитан 

 

КИЕВСКИ ВОЕНЕН ОКРЪГ

Разстрел:

72. АВЕРИН Петр Яковлевич - Полковой комиссар 

 73. АМЕЛИН Михаил Петрович - Армейский комиссар 2 ранга 

 74. АРЖАНОВ Михаил Терентьевич - Интендант 3 ранга 

 75. АРХИРЕЙ Петр Федорович 

 76. БАГЛАЕВ Антон Павлович - Ст.политрук 

 77. БАХРУШИН Александр Михайлович - Комдив 

 78. БЕЛОГОРОДСКИЙ Борис Ильич 

 79. БОБРОВ Николай Михайлович - Комдив 

 80. БОГУСЛАВСКИЙ Лев Исаакович - Полковой комиссар 

 81. БОЙКО Николай Андреевич 

 82. БОРДАХ Самуил Лазаревич - Полковой комиссар 

 83. БОРОДИН Николай Иванович - Бригадный комиссар 

 84. ВАЙНБЕРГ Лев Лазаревич 

 85. ВАЛЯВИН Григорий Васильевич - Воентехник 2 ранга 

 86. ВЕНЦОВ-КРАНЦ Семен Иванович - Комдив 

 87. ГАЛИЦАН Николай Исидорович - Воентехник 2 ранга 

 88. ГЕНЬ Леонид Самойлович - Ст.политрук 

 89. ГЕРМОНИУС Вадим Эдуардович - Комдив 

 90. ГРИШЕЧКИН Константин Дмитриевич - Полковник 

 91. ГУДКОВ Дмитрий Иванович - Комбриг 

 92. ГУСЕРОВ Иван Осипович - Бриг.интендант 

 93. ДОВЖЕНКО Василий Илларионович - Воен.техник 1 ранга 

 94. ДУНАЕВСКИЙ Иван Михайлович - Майор 

 95. ДЬЯКОВ Борис Александрович - Техник интендант 1 ранга 

 96. ЕВГЕНЬЕВ Вильям Борисович - Комбриг 

 97. ЖУРАВЛЕВ Михаил Антонович - Полковой комиссар 

 98. ЗИЛЬБЕРМАН Роман Иосифович

99. ЗВОЗНИКОВ Федор Михайлович - Воентехник 1 ранга 

 100. ЗИМА Дмитрий Дмитриевич - Полковник 

 101. ЗУБОК Александр Ефимович - Комбриг 

 102. ИРТЮГА Филипп Павлович - Воен.инженер 2 ранга 

 103. КИСЕЛЕВ Евгений Яковлевич - Интендант 2 ранга 

 104. КИСЕЛЕВ Иван Васильевич - Полковник 

 105. КНЫШЕВ Федор Данилович 

 106. КНЯГНИЦКИЙ Павел Ефимович - Комдив 

 107. КОБЯК Николай Дмитриевич - Воен.инженер 2 ранга 

 108. КОНЦЕВОЙ Борис Абрамович - Ст.политрук 

 109. КРАСНОВ Андрей Никитич - Полковник 

 110. КРЫЖАНОВСКИЙ Владимир Прокофьевич - Майор 

 111. КУРИЛОВ Иван Федорович - Интендант 2 ранга 

 112. КУМАЧЕВ Георгий Митрофанович - Полковник 

 113. ЛАБАС Абрам Аркадьевич - Комбриг 

 114. ЛАЗАРЧЕНКО Александр Дмитриевич 

 115. ЛЕВУШКИН Иван Капитонович - Бригадный комиссар 

 116. ЛЮБЕЗНОВ Григорий Дмитриевич - Воен.инженер 3 ранга 

 117. МАЙОР Ян Янович 

 118. МАЛАКИАНИ Георгий Александрович - Интендант 3 ранга 

 119. МАРТЫНОВ Сергей Федорович - Майор 

 120. МАХЛИН Исаак Давидович - Батальон.комиссар 

 121. МЕЛЬНИКОВ Александр Максимович - Майор 

 122. МИХЕЛЕВ Григорий Львович - Ст.политрук 

 123. НЕМИРОВСКИЙ Семен Борисович - Бригадный комиссар 

 124. НЕРОВНЯ Иван Сергеевич - Воентехник 1 ранга 

 125. НИКУЛИН Иван Ефимович - Комбриг 

 126. НОВАКОВ Василий Иванович - Капитан 

 127. ОБЫСОВ Сидор Павлович - Комбриг 

 128. ОЙГЕНШТЕЙН Борис Михайлович - Интендант 1 ранга 

129. ОКОРОКОВ Михаил Алексеевич - Полковой комиссар запаса 

 130. ОРЕХОВ Василий Петрович - Интендант 3 ранга 

 131. ОРЛОВ Наум Осипович - Корпусной комиссар 

 132. ОРЛОВ Павел Петрович 

 133. ОРЛОВСКИЙ Борис Никодимович - Капитан 

 134. ОСАДКО Андрей Антонович 

 135. ПЕРСИЯНОВ Георгий Александрович - Интендант 3 ранга 

 136. ПЕТРИЦА Богдан Петрович - Майор 

 137. ПЕТРУНИН Михаил Дмитриевич 

 138. ПОДЧУФАРОВ Николай Иванович - Комбриг 

 139. ПОПОВ Никифор Васильевич 

 140. ПОПОВ Сергей Алексеевич - Полковник 

 141. ПРИБЫЛОВ Александр Николаевич - Капитан 

 142. ПРОЦЕНКО Виктор Гаврилович 

 143. ПУРЕЛИС Ян Карлович - Майор 

 144. РАЙЗ Исаак Григорьевич - Воентехник 2 ранга 

 145. РАУДМЕЦ Иван Иванович - Комдив 

 146. РИСС Виктор Александрович - Интендант 3 ранга 

 147. РОГИНЯ Георгий Герасимович - Воентехник 1 ранга 

 148. РУДОМАЗИН Николай Дмитриевич - Воентехник 1 ранга 

 149. САВВИН Павел Ильич - Воентехник 2 ранга 

 150. САВКИН Иван Никитович - Майор 

 151. САРАНЦЕВ Петр Алексеевич - Майор 

 152. СЕМЕНОВ Ефрем Яковлевич - Майор 

 153. СЕМЕНОВ Михаил Семенович - Полковник 

 154. СЕРЕБРЯКОВ Евгений Георгиевич - Воен.ветврач 2 ранга 

 155. СИДОРЕНКО Владимир Семенович - Комдив 

 156. СИДОРОВ Александр Георгиевич - Интендант 1 ранга 

157. СЫРОДЕЕВ Леонид Ефимович - Воен.инженер 2 ранга 

 158. СКАЛЬБЕРГ Вилис Вильгельмович - Майор 

 159. СМИРНОВ Николай Васильевич - Полковник 

 160. СОКОЛЕНКО Федор Никитич - Дивизион.комиссар 

 161. СОСУЛЬНИКОВ Александр Алексеевич 

 162. СУСЛОВ Павел Васильевич - Дивизион.комиссар 

 163. ТИБИЛОВ Михаил Константинович - Воен.инженер 2 ранга 

 164. ФАСТОВ Константин Яковлевич 

 165. ЦИМБАЛ Николай Дмитриевич 

 166. ШВАЧКО Александр Ильич - Комбриг 

 167. ШЕВЧУК Иван Анисимович 

 168. ШИБАНОВ Петр Васильевич - Интендант 1 ранга 

 169. ШКУРЕНКО Иван Агафонович 

 170. ШНЕЙДЕР Абрам Владимирович 

 171. ШТАЙБ Лео-Феликс Иосифович - Ст.политрук 

 172. ШУГАЛИЙ Михаил Васильевич - Инженер 3 ранга 

 173. ЭСАУЛЕНКО Андрей Михайлович - Капитан 

 174. ЯНУШЕВСКИЙ Антон Константинович

 




Гласувай:
0
0



Няма коментари
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: iliaganchev
Категория: Политика
Прочетен: 2642166
Постинги: 2908
Коментари: 877
Гласове: 766
Архив
Календар
«  Ноември, 2018  
ПВСЧПСН
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930